سوالات متداولثبت مقاله در سایت:

برای ثبت مقاله خود در مجله مراحل ذیل را به ترتیب طی نمایید:

1. بعد از ورود به سایت در اولین قدم عضو شوید.

توجه: در زمان وارد کردن اطلاعات شخصی دقت نمایید. مشخصاتی که در این قسمت وارد می نمایید به عنوان مشخصات نویسنده مقاله ذخیره می گردد.

2. با وارد کردن شناسه کاربری و پسورد وارد سایت شده و در بالای صفحه روی ارسال مقاله کلیک نمایید.

3. در این قسمت روی ارسال مقاله جدید کلیک کنید.

4. نوع مقاله خود را از لیست انتخاب کنید و به صفحه بعد بروید.

5. در این قسمت عنوان مقاله را هم فارسی و هم انگلیسی وارد نمایید. وارد کردن عنوان کوتاه اختیاری است.

6. مشخصات نویسندگانی (غیر از شما) که در نوشتن این مقاله مشارکت داشته اند را وارد کنید. توضیحات تکمیلی در صفحه مورد نظر موجود است.

7. چکیده فارسی مقاله خود را که باید بین 110 تا 150 کلمه باشد و چکیده انگلیسی 30 سطر کامل در حدود 300 تا 350 کلمه وارد نمایید.

8. کلید واژگان مقاله خود را هم فارسی و هم انگلیسی وارد نمایید. تعداد کلید واژگان باید بین 4 تا 7 کلمه باشد.

9.  موضوعات مرتبط با مقاله خود را از لیست انتخاب نمایید. اگر موضوع مقاله شما در لیست نبود در کادر زیر، آن را ذکر نمایید.

10. اگر توضیح خاصی در مورد مقاله دارید، در این قسمت ذکر نمایید.

11. در این قسمت در صورت تمایل مشخصات داور پیشنهادی خود برای داوری مقاله تان را وارد نمایید.

12.   در این قسمت باید فایل های مقاله خود را ارسال نمایید. ابتدا نوع فایل (فایل هایی که در قسمت فرمت مقالات به آنها اشاره شد) را انتخاب کرده و فایل مربوطه را همراه با توضیحات احتمالی ارسال نمایید.

13- لازم است اصل (اورژینال) اشکال و نمودارها در  عرض 8 یا 16 سانتی متری فقط در محیط فتوشاپ با Resolution 600 با پس زمینه ی سفید (بدون ترام) امکان پذیر است. (اشکال باید شماره گذاری شده، اشکال چندقسمتی به صورت یکجا ارسال شود). واژگان لاتین اشکال و نمودارها حتی الامکان به فارسی باشد.

 همچنین باید دو فایل نامه به سردبیر و چک لیست (که در همان قسمت موجود است) را نیز پر کرده و برای ما ارسال نمایید. شایان ذکر است که در صورت عدم دریافت موارد ذکر شده به طورکامل، مجله از ادامه  فرآیند بررسی مقاله معذور خواهد بود.

14. در این قسمت همه اطلاعات مقاله شما ظاهر می شود. مطالب را بررسی کرده و در صورت صحت گزینه ارسال مقاله را انتخاب کنید. کد مقاله خود را حتما یادداشت نمایید.

با انجام مراحل بالا مقاله شما در سایت ثبت شده و به اطلاع سردبیر می رسد. مقاله شما در اولین فرصت به داور مربوطه سپرده می شود. اگر مقاله شما تایید شود و یا نیاز به بازنگری داشته باشد، در صفحه اختصاصی شما مشخص می شود. لذا با مراجعه به صفحه اختصاصی خود می توانید از وضعیت مقاله خود مطلع شوید.

1- مقالات علمی خود را در چه قالبی نوشته و به کنفرانس ارسال کنیم؟

پژوهشگران گرامی میتوانند فایل راهنمای نگارش مقالات را از لینک زیر دانلود نمایند.

 

سپس مقاله خود را مطابق با اصول نگارشی رعایت شده در فایل راهنمای نگارش مقالات آماده کرده و سپس به دبیرخانه مجله ارسال نمایید.

2- حداکثر مدت زمان مورد نیاز برای اعلام نتیجه داوری مقالات چقدر است؟

زمانی که مقالات خود را از طریق پایگاه اینترنتی مجله به دبیرخانه ارسال میکنید، مقالات برای دو داور که نزدیک به زمینه کاری شما باشند ارسال شده و حداکثر ظرف 7روز نتیجه داوری به شما اعلام خواهد شد. مقالاتی که به طور میانگین نمره داوری آنها به طور میانگین 16 از 20 شده باشد پذیرفته خواهند شد. در صورتی هم که از دیدگاه داوران، مقاله ای نیاز به اصلاحات داشته باشد، این موضوع از طریق ایمیل دبیرخانه به نویسندگان مقاله مربوطه اطلاع داده خواهد شد.

3- هزینه ثبت نام مقالات را چه زمانی و چگونه باید پرداخت کنیم؟

در هنگام ارسال مقاله نیازی به پرداخت هزینه نیست. در صورتی که مقالات شما پذیرفته شوند، از طریق پورتال کاربری خود میتوانید مقاله ای را که میخواهید هزینه آن را پرداخت کنید، انتخاب کرده و با کلیک روی گزینه پرداخت، هزینه مقاله مربوطه را پرداخت نمایید. سپس گواهی پذیرش مقاله شما برایتان ایمیل خواهد شد. همچنین گواهی پذیرش مقاله شما در پورتال کاربریتان نیز قابل دسترسی و دانلود خواهد بود. اطلاعات پرداخت شما در پروفایل شما در بخش (تراکنش ها) قابل مشاهده خواهد بود.

4- آیا گواهی به صورت پستی هم ارسال میشود؟

خیر. گواهی پذیرش مقالات صرفا به صورت فایل الکترونیکی برای شما ایمیل میشود.

 

6- چگونه میتوان مقالات را در پایگاه های نمایه سازی مورد استعلام قرار داد؟

به هر مقاله نمایه شده یک کد رهگیری تخصیص می یابد و پژوهشگران گرامی میتوانند در پایگاه های نمایه سازی انجمن علوم فنی به نشانی www.hsjournal.ir  وارد کردن کد رهگیری مقاله خود، اعتبار مجله و همچنین وضعیت نمایه سازی مقاله خود را جستجو نمایند.

پژوهشگران گرامی همچنین میتوانند در پایگاه های نمایه سازی مربوطه، عنوان مجله و یا عنوان مقاله خود را جستجو نموده و بدین وسیله نیز نسبت به استعلام وضعیت نمایه سازی مقاله خود اقدام نمایند.

7- در صورتی که بخواهیم به عضویت کمیته داوران مجله در آییم، چگونه باید درخواست خود را مطرح کنیم؟

اساتید گرامی و پژوهشگران عزیز که دارای مدرک دکتری بوده و یا دانشجوی مقطع دکتری می باشند میتوانند به منظور عضویت در هیات تحریریه و کمیته علمی مجلات علمی تخصصی تحت نظارت انجمن علوم انسانی به ایمیل  مجله علمی پژوهش در علوم انسانی وعلوم اجتماعی زیر پیام ارسال کنید.

info@hsjournal.ir

8- آیا مجموعه مقالات به صورت فیزیکی (سی دی یا کتابچه) برای نویسندگان ارسال خواهد شد؟

خیر. مجموعه مقالات مجله صرفا به صورت الکترونیکی در سایت های www.hsjournal.ir  قرار خواهد گرفت.

9- در صورتی که سوالات دیگری داشته باشید میتوانید با دبیرخانه مجله تماس گرفته و یا مکاتبه نمایید.